english
Je bevindt je hier:

Reizen & vrijwilligerswerk: Zuid-Afrika: Veel gestelde vragen

Veel gestelde vragen Zuid-Afrika

Klimaat

Het klimaat in Zuid-Afrika is divers maar warm. In juli en augustus is het geen zomer maar winter  omdat het land op het zuidelijk halfrond gelegen is. Aan de oostkust is het veel warmer en landinwaarts is het klimaat per gebied ook weer verschillend. In de Zuid-Afrikaanse winter kan het aardig regenen rond Kaapstad. De temperatuur blijft overdag wel rond de 18 graden, maar ’s nachts kan het flink afkoelen. Bovendien is er nergens verwarming! In de Zuid-Afrikaanse lente en herfst is de temperatuur zeer aangenaam tussen 20 en 30 graden.

Gezondheid

Voor meer inlichtingen over benodigde vaccinaties dien je contact op te nemen met de plaatselijke GGD (ca. 6 weken van te voren). In het algemeen geldt dat een DTP-vaccinatie en bescherming tegen Hepatitis A (en B) wordt aanbevolen. Ook adviseren wij om met de GGD te overleggen over eventuele maatregelen met betrekking tot Tuberculose.
Bij bezoeken aan het Krugerpark tijdens een eventuele verlenging van je reis of de Fly Drive is malariapreventie wel van belang. Raadpleeg voor malariagebieden ook de GGD. Flessen water in verschillende formaten zijn volop te koop.

Reisdocumenten

Voor Zuid-Afrika is geen visum nodig, indien je korter dan 90 dagen in Zuid-Afrika verblijft. Je paspoort moet nog 6 maanden geldig zijn na terugkomst in Nederland.

Veiligheid

Zuid-Afrika heeft een slechte reputatie als het gaat om veiligheid. Dat is deels een gevolg van tijdens de apartheid geïnstitutionaliseerde geweldscultuur, maar het komt natuurlijk ook voort uit de enorme verschillen tussen arm en rijk. De ene helft van Zuid-Afrika is steenrijk en laat dat duidelijk zien, de andere helft van het land heeft weinig te makken.
Dolende toeristen zijn voor tasjesdieven of zakkenrollers een makkelijke prooi. Daarnaast is het natuurlijk onverstandig om je rijkdommen al te veel in zicht te houden: dus geen immense camera’s op de buik, of opvallende heuptasjes met je complete vermogen erin. In de centra van de meeste andere grote steden valt het behoorlijk mee. ’s Avonds kun je echter het beste een taxi nemen. Ook op het platteland kun je volstaan met normale voorzorgsmaatregelen. Alleen al omdat het soms moeilijk is de weg te vinden, kun je in de townships ook maar beter niet alleen op pad. Laat ook geen waardevolle spullen achter in je hotelkamer of homestay. Tijdens je verblijf in Zuid-Afrika zal ook de reisleiding en projectorganisatie je informeren over veiligheidsaspecten. Volg altijd de adviezen van de reisleider of jouw gastgezin op. Zij hebben ten slotte het beste zicht op de veiligheidssituatie.

Taal

De meeste Zuid-Afrikanen spreken Engels. Daarnaast heeft iedere bevolkingsgroep haar eigen taal zoals het Zulu of Xhosa. De projectleiding spreekt altijd goed Engels. Let op, de lokale mensen verstaan vaak Nederlands, omdat dat op Afrikaans lijkt maar zij hebben er niet altijd een positieve associatie bij omdat het de taal van de “onderdrukker” was.

1-persoons kamer

Het is bij de projecten in Zuid-Afrika niet heel gemakkelijk om een 1 persoons- kamer te boeken omdat je veelal bij de mensen thuis verblijft. We zullen ons best doen om een en ander op jouw verzoek te realiseren.Tijdens de rondreis is een 1-persoonskamer wel mogelijk. Hiervoor betaal je een meerprijs van 150 euro per persoon. Indien je een 1-persoonskamer zou willen, vermeld dit dan duidelijk op het inschrijfformulier.

Langer blijven

Veel mensen vragen ons of het mogelijk is om langer te blijven in Zuid-Afrika. Dat kan zeker. Je kunt zelf je eigen ticket boeken, maar wij kunnen ook jouw vliegticket op een andere datum zetten. Dit brengt echter wel extra kosten met zich mee van 50 euro p.p, plus meerkosten als het ticket voor langer verblijf duurder is. Je kunt zelf dan reizen door Zuid-Afrika of buurlanden. Belangrijk is dat je duidelijk op het inschrijfformulier aangeeft dat je langer wilt blijven en de gewenste datum van de terugvlucht vermeld.

Wij bemiddelen ook graag voor je als je langer vrijwilligerswerk wilt doen bij het project waar je tijdens de reis al voor gewerkt hebt.